We wtorek 24 września 2019 r., Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych. Jeśli zostanie uchwalona, z końcem 2020 roku korespondencję z urzędem będzie można prowadzić za pośrednictwem poczty elektronicznej.
W czwartek 14 lutego 2019 r., na stronie Rządowego Centrum Legislacji ukazał się Projekt ustawy o elektronizacji doręczeń oraz o zmianie niektórych innych ustaw, którego celem jest uregulowanie zasad wymiany korespondencji z organami administracji publicznej. Minister Cyfryzacji chce stworzyć nową usługę „rejestrowanego doręczenia elektronicznego”.