W poniedziałek 26 listopada 2018 r., Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie przenoszenia funkcjonariuszy m.in. policji, CBA, czy wywiadu wojskowego do pracy w Służbie Celno-Skarbowej. Nowy projekt przewiduje możliwość włączenia w szeregi tej służby także funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.