W środę 11 sierpnia Sejm RP przyjął nową ustawę medialną, zmieniającą zasady przyznawania koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych. Nowelizacja uderza bezpośrednio w jedną ze stacji, co podzieliło Polaków. Uderza bowiem w stację niezależną od obecnego rządu, co w opinii wielu obywateli stanowi zamach na wolne media. A to nie jedyna z konsekwencji, jakie pociągnąć może za sobą przegłosowana wczoraj w burzliwych okolicznościach ustawa.

W Parlamencie Europejskim toczy się debata plenarna na temat "Rządowych prób uciszenia wolnych mediów w Polsce, na Węgrzech i w Słowenii". W środę 10 marca swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiła wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova.