W poniedziałek 13 maja 2019 r., Prezydent podpisał kolejną nowelizację ustawy – Prawo farmaceutyczne. Nowe przepisy zaostrzyć mają przede wszystkim sankcje za nielegalny obrót produktami leczniczymi w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji produktów leczniczych.