W ramach kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki od dziś otworzą się salony fryzjerskie i kosmetyczne. Przyda się to branży, której niespłacone na czas zadłużenie w marcu 2020 r. wynosiło według danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor ponad 86 mln zł.
Od poniedziałku 18 maja 2020 r. rząd wdroży trzeci etap odmrażania gospodarki i społeczeństwa, objętych ograniczeniami w związku epidemią koronawirusa. Uwolnione, częściowo, bo nadal pod restrykcjami, zostaną m.in. usługi fryzjerów, salonów kosmetycznych, a także restauracji i innych punktów gastronomicznych. Zwiększeniu ulegnie limit osobowy podróżowania transportem publicznym.
Podczas trwającej epidemii koronawirusa, znaczna część usług została zamknięta dla ludności, lub co najmniej dostęp do niej został mocno ograniczony. Dotyczy to zwłaszcza szkół i większości sklepów w galeriach handlowych, kin i innych miejsc rozrywki, pubów, restauracji i dyskotek. Z automatu swą działalność wstrzymało wielu innych przedstawicieli z branży usługowej z uwagi na ryzyko zakażenia wirusem COVID-19. Wątpliwości z zamknięciem zakładów, z uwagi na charakter wykonywanych usług w bliskim kontakcie z klientem, nie miało wielu właścicieli salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Jak poinformował SANEPID, nie muszą jednak tego robić. Mogą funkcjonować, ale na własną odpowiedzialność.