Premier niedawno zapowiedział przeznaczenie sporych środków na program termomodernizacji budynków mieszkalnych. Potrzeby w tym zakresie na pewno są spore. Dane GUS-u wskazują bowiem, że około jedna trzecia polskich budynków mieszkalnych, wciąż czeka na jakiekolwiek ocieplenie. Rządowy program, oprócz poprawy izolacji cieplnej budynków, ma również objąć wymianę instalacji grzewczych.