W środę 11 sierpnia Sejm RP przyjął nową ustawę medialną, zmieniającą zasady przyznawania koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych. Nowelizacja uderza bezpośrednio w jedną ze stacji, co podzieliło Polaków. Uderza bowiem w stację niezależną od obecnego rządu, co w opinii wielu obywateli stanowi zamach na wolne media. A to nie jedyna z konsekwencji, jakie pociągnąć może za sobą przegłosowana wczoraj w burzliwych okolicznościach ustawa.