Polski sektor kosmiczny ma stać się jednym z nowych motorów rozwoju technologicznego kraju. Rząd zapowiada wejście do europejskiej czołówki w ciągu pięciu lat, a za ambicją mają pójść konkretne pieniądze: większa składka do Europejskiej Agencji Kosmicznej, rozwój krajowych firm i planowane centrum technologiczne ESA w Polsce.