Od 24 czerwca 2021 r. na polskich autostradach obowiązuje nowy Elektroniczny System Poboru Opłat „e-TOLL”. Ministerstwo Finansów podpisało jednak aneks na równoległe utrzymanie do 30 września 2021 r. dotychczasowego systemu viaTOLL.