31 marca 2020 r. mija okres przejściowy, w którym bez sformalizowanego nadzoru można sprzedać i nabyć paliwo do celów grzewczych. Od 1 kwietnia 2020 r., podmioty pośredniczące i nabywające muszą dokonywać zgłoszenia rejestracyjnego dla celów akcyzowych.