Oszczędności Polaków osiągają kolejne rekordowe poziomy. Według kwietniowych danych NBP gospodarstwa domowe miały w bankach już 1 499,3 mld zł depozytów, czyli o 18,4 mld zł więcej niż miesiąc wcześniej. To pokazuje, że mimo rosnących kosztów życia i aktywnej konsumpcji część dochodów nadal trafia na konta, lokaty i inne bezpieczne formy przechowywania kapitału.
Obligacje skarbowe są papierami dłużnymi emitowanymi przez Skarb Państwa. Inwestor kupujący obligację pożycza pieniądze państwu, a w zamian otrzymuje prawo do zwrotu kapitału i odsetek na określonych zasadach. W przypadku obligacji detalicznych emitentem jest państwo, a nabywcami mogą być osoby fizyczne.
Inwestorzy, którzy kupili indeksowane inflacją obligacje oszczędnościowe w czerwcu ub.r. mogą zacierać ręce z zadowolenia. Wystrzał inflacji w kwietniu oznacza,…
Korekta rentowności na rynkach bazowych i ich jednoczesny wzrost w Polsce, to zła wiadomość dla rodzimego rynku. Z papierów pożądanych…