Wprowadzenie jako zasady elektronicznej wymiany korespondencji pomiędzy urzędami a przedsiębiorcami i osobami fizycznymi przewiduje przyjęty przez rząd projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych. Zachowuje on prawa osób, które nie posiadają dostępu do internetu do otrzymania przesyłek w tradycyjnej, papierowej formie.