Orlen oraz trzy największe polskie grupy energetyczne: PGE, Enea i Tauron, chcą wspólnie włączyć się w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. List intencyjny podpisany podczas konferencji URC 2026 w Gdańsku może być początkiem walki o kontrakty, które będą miały znaczenie nie tylko biznesowe, ale także strategiczne dla bezpieczeństwa energetycznego regionu.