Rzecznik Praw Obywatelskich 3 marca przedstawił swoje stanowisko co do skargi kasacyjnej wniesionej do Sądu Najwyższego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie emerytowanego funkcjonariusza wywiadu naukowo-technicznego sprzed 1989 roku, a który utracił swoją emeryturę na mocy ustawy dezubekizacyjnej. W ocenie RPO, skarga nie powinna być w ogóle rozpoznawana.